Wychowanie fizyczne

CHŁOPAKI W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W MINISIATKÓWCE

 

         W dniu 27 kwietnia w naszej szkole odbyły się zawody rejonowe w minisiatkówce chłopców i dziewcząt. SP 3 jako mistrz Rybnika w kategorii chłopców i dziewcząt zagrała z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z Żor. Zawody były bardzo ważnym wydarzeniem dla naszych zawodników ponieważ nasza klasa sportowa 6a bardzo solidnie przygotowywała się do tych zawodów już od dłuższego czasu.

Niestety dziewczęta z 6a musiały uznać w tym dniu wyższość przeciwniczek z Żor przegrywając swoje spotkanie 2:0.

Chłopcy z naszej szkoły po bardzo dobrej, solidnej i pełnej emocji grze wygrali z chłopakami z Żor 2:0 i tym samym będą reprezentować nasza szkołę, Miasto Rybnik i rejon w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w maju.

Chłopcy bardzo zmotywowani będą się przygotowywać do tych rozgrywek gdzie będą już tylko najlepsze szkoły z naszego województwa śląskiego. Życzymy im powodzenia w dalszych rozgrywkach.!!!!!

Trenerm dziewcząt jest mgr Artur Skupiński zaś chłopców prowadzi           mgr Piotr Sikora.

 

 

Chłopcy i dziewczęta klasy 6a najlepsi w Rybniku !!!!

W kwietniu odbył się finał miejski w minisiatkówce chłopców i dziewcząt w naszej szkole. Po dobrej rywalizacji sportowej zgodnie z zasadą fair play „Trójka” pokazała, że jest najlepsza w tym roku w minisiatkówce, gdzie od listopada walczyło o ten tytuł aż 20 szkół podstawowych w naszym mieście i tym samym awansowała do zawodów rejonowych  gdzie zmierzą się z mistrzem Żor.

Gratulację dla naszych zawodniczek i zawodników z klasy 6a !!!!

 

 

Szkoła Podstawowa nr 3 najlepsza w minisiatkówce

Rybnicka Akademia Siatkówki Młodzieżowej będąca pod patronatem prezydenta Rybnika i PZPS kończy trzeci rok swojej działalności. – W Akademii, młodzi siatkarze aż z 18 szkół podstawowych mogą się zmierzyć ze sobą, sprawdzić swoje umiejętności, a najlepsi mogą otrzymać zaproszenie do mistrzowskiej klasy sportowej w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku będącego Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym pod patronatem PZPS

13 kwietnia  – w hali G 2, został rozegrany kolejny turniej, tym razem przeznaczony dla uczniów klas VI. Wzięły w nim udział 22 zespoły z 15 szkół podstawowych, na siatkarskim parkiecie pojawiło się blisko 100 minisiatkarzy.

W zawodach rywalizowały: SP1, SP 3, SP 11, SP Stanowice, SP Szczejkowice, SP Palowice, SP 18, SP 32, SP 34, SP 20, SP 12, SP13, SP 27 SP 1 Jankowice i SP1 Leszczyny.

W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w pięciu grupach systemem „każdy z każdym”, a później dwa najlepsze zespoły z każdej grupy systemem pucharowym walczyły o zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się zespół z SP 3 Rybnik, który w finale wygrał z SP 27 Rybnik. Trzecie miejsce zajął zespół SP 11 Rybnik, który pokonał w decydującym meczu SP 3 (2) Rybnik. Miejsca 5-8 zajęły: SP 12 Rybnik, SP 34 Rybnik, SP Palowice, SP 32 Rybnik.

 

Klubowe Mistrzostwa Śląska – KINDER + SPORT – mini siatkówka chłopców

Uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku oraz jeden uczeń z SP 34 uczestniczą w klubowych rozgrywkach jako TS Volley Rybnik w mini siatkówce (CZWÓRKI) o Mistrzostwo Śląska – Kinder + Sport – 2016
Rozgrywki rozpoczęły się w grudniu rundą eliminacyjną. Uczestniczyło w nich 27 drużyn z śląskich klubów piłki siatkowej.
Nasi młodzi siatkarze w I rundzie spisali się znakomicie nie przegrywając nawet jednego spotkania. W drugim turnieju rewanżowym zawodnicy z Volley-a po bardzo dobrym turnieju, który został zorganizowany w Rybniku w G 2 zapewnili sobie awans do II rundy i tym samym będą dalej walczyć z najlepszymi drużynami na Śląsku.

Skład zespołu: DOMINIK CZERNY, BARTOSZ PAL, KAMIL WĄSIK, KACPER ŻERO, DANIEL KONIECZNY, DANIEL ROLKA, JAKUB MARCHEL (SP34)
Trenerem zespołu jest: PIOTR SIKORA

Szkolny mikołajkowy turniej w minisiatkówce dla dziewcząt i chłopców (drużyny mieszane)
11.12.2015r. w naszej szkole odbył się turniej dwójkowy (drużyny mieszane) w minisiatkówce. Turniej ten był zorganizowany przez nauczyciela Piotra Sikorę z okazji mikołajków. W turnieju brało udział 11 par czyli 22 osoby. Celem zawodów była integracja dzieci chcących podnieść swoje umiejętności ruchowe. Wyniki przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE: DOMINIK CZERNY I JESSICA MYSZKA
II MIEJSCE: JULIA MALINA I KAMIL WĄSIK
III MIEJSCE: DANIEL ROLKA I NATALIA SOKÓŁ
IV MIEJSCE: ALICJA KOZIK I DANIEL KONIECZNY

 

Turniej klas V w ramach RYBNICKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ

W dniu 8 grudnia 2015r odbył się turniej klas V w ramach RYBNICKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ pod patronatem Towarzystwa Sportowego Volley Rybnik. Turniej ten odbył się w Gimnazjum Sportowym nr 2 w Rybniku Do udziału w turniej zgłosiło się 22 drużyn (TRÓJEK) z 16 szkół zgłoszonych do Akademii. Wyniki przedstawiają się następująco:
Nasi uczniowie zdobyli: I miejsce: ŁUKASZ POPEK, MAKSYMILIAN MACIONCZYK, PAWEŁ MISALA

W turnieju triumfowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku

Turniej klas VI w siatkówce, który odbył się 04.11.2015r. to drugie w tym roku szkolnym wydarzenie sportowe organizowane w ramach Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej. Na parkiecie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku swoje umiejętności zaprezentowało 80 młodych zawodników

Cały turniej wygrał zespół SP 3 Rybnik ( Dominik Czerny, Bartosz Pal, Daniel Konieczny, Daniel Rolka, Trenerem zespołu jest Piotr Sikora)

galeria na stronie: www.rybnik.com.pl

 

SZKOLNY TURNIEJ SIATKÓWKI (DWÓJKI)

W piątek 23 października 2015 r. w naszej szkole odbył się turniej dwójkowy w piłce siatkowej. Do zawodów mógł zgłosić się każdy, kto chciał aktywnie spędzić piątkowe popołudnie i podnieść swoje umiejętności taktyczno-techniczne w piłce siatkowej.
W turnieju udział wzięło 18 par, czyli 36 zawodników.
Celem zawodów była integracja dzieci chcących podnieść swoje umiejętności ruchowe oraz wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych w minisiatkówce chłopców i dziewcząt.
Po 3 godzinnej rywalizacji zostały rozegrane mecze decydujące. Wyniki przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE- DOMINIK CZERNY I BARTOSZ PAL
II MIEJSCE- KACPER ŻERO I DANIEL KONIECZNY
III MIEJSCE- DANIEL ROLKA I KAMIL WÓJCIK
IV MIEJSCE -WERONIKA STANEK I JULIA MALINA

Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i słodkościami.
Turniej był zorganizowany i przeprowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Sikorę.

 

Udany sezon plażowy naszych młodych siatkarzy z V a

       W dniu 03.06. 2015r na ośrodku TKKF Rybnik-Piaski odbyły się Mistrzostwa Rybnika w siatkówce plażowe. Nasi młodzi zawodnicy z klasy Va – BARTOSZ PAL i DOMINIK CZERNY zdobyli cenne Mistrzostwo pokonują o rok starszych kolegów z klasy sportowej o profilu piłki siatkowej z SP 11 i SP 18. Tym samych zagrają z najlepszą drużyną z Żor o mistrzostwo rejony.

Na XXI Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 10 i 11 czerwca chłopaki z Va również pokazali się z bardzo dobrej strony, ulegając tylko w meczu finałowym faworytom, a zarazem mistrzom tegorocznej siatkówki halowej, szkole SP 11. Należy podkreślić, że w turnieju brało udział 13 szkół z całego Rybnika, a nasza ekipa był najmłodszym zespołem Igrzysk II miejsce to wielki sukces naszym siatkarzy, którzy solidnie przepracowali cały sezon halowy i plażowy.
Skład zespołu:DOMINIK CZERNY, BARTOSZ PAL, DANIEL KONIECZNY, KACPER ŻERO, KAMIL WĄSIK, DANIEL ROLKA,
Trenerem naszych chłopaków jest mgr PIOTR SIKORA

 

MIEJSKI FINAŁ MINISIATKÓWKI CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – RYBNIK 2015

             W czwartek tj. 26.03.2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 rozegrano miejski, rybnicki finał minisiatkówki chłopców szkół podstawowych. W finale tym brały udział cztery najlepsze szkoły podstawowe z miasta Rybnika: SP nr 3 – Rybnik-Piaski, SP nr 18 – Rybnik -Boguszowice, SP nr 24 – Rybnik –Popielów, SP nr 11 – Rybnik. Po ciężkiej walce sportowej zgodnie z zasadami „fair play” zawody zakończyły się następująco: IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 24, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18, która uległa w meczu finałowym Szkole Podstawowej nr 11.

Należy podkreślić, że wynik chłopaków z naszej szkoły (III miejsce) jest bardzo dobrym wynikiem, ponieważ nasi zawodnicy z klasy V przegrali tylko z klasami sportowymi z SP 11 i SP 18, które to szkoły maja klasy sportowe w najstarszym roczniku.

Zawodnicy: DOMINIKCZERNY, BARTOSZ PAL, KAMIL WĄSIK, KACPER ŻERO, DANIEL ROLKA, DANIEL KONIECZNY, ŁUKASZ POPEK, KACPER KUŚKA, MAKSYMILIAN MACIONCZYK, KAMIL WÓJCIK, BARTOSZ MOTYKA

Trenerem naszych chłopaków jest: mgr PIOTR SIKORA

 PIOTR SIKORA

Siatkarski Puchar Świata w naszej szkole!!!

Puchar Świata i złoty medal zdobyty przez reprezentację naszego kraju w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 w dniu 6 marca tj. piątek podziwiali uczniowie naszej szkoły.
Prezentacja pucharu była okazją do rozmowy ze zgromadzoną w sali gimnastycznej blisko 400-osobową grupą uczniów i nauczycieli m.in. o Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbyły się w sierpniu i we wrześniu 2014 roku w Polsce. Siatkówka w naszej szkole jest wyjątkową dyscyplina sportu. W naszej szkole działają dwa oddziały klas sportowych właśnie z piłki siatkowej, w której uczy się 54 uczniów. Również prowadzone są zajęcia pozalekcyjne z siatkówki. Młodzież naszej szkoły uczestniczy w Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej pod patronatem TS Volley Rybnik. Szkoła nasz organizuje wiele turniejów w ramach Akademii i zawodów z piłki siatkowej chłopców          i dziewcząt. Zatem prezentacja pucharu była jednocześnie niespodzianką i prezentem dla prawdziwych fanów siatkówki w Polsce. Młodzież mogła zrobić sobie zdjęcie z cennym pucharem i złotym medalem Mistrzostw Świata. Organizatorami imprezy był Lech Kowalski Wiceprezes TS Volley Rybnik i Piotr Sikora nauczyciel WF SP 3 Rybnik.

PIOTR SIKORA

„Takie lekcje chcemy codziennie

W dniu 6.10.2014 nasze siatkarki z klas 4a i 5a wraz z opiekunami Karoliną Dzierbicką i Arturem Skupińskim, wybrały się na wycieczkę do Parku Linowego w Radlinie.

Park Linowy LEŚNA PRZYGODA w Radlinie składa się z „Trasy maluch” dla młodszych uczestników,  2 tras na wysokości 7 metrów i dwóch  atrakcji pod nazwą „WAHADŁO” i „POWER FUN”.

Szalony i pełen wrażeń dzień rozpoczęliśmy od zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa, posługiwania się sprzętem asekuracyjnym oraz regulaminem parku linowego. Uczennice chętne i pełne odwagi pokonywały przeszkody a także swoje słabości. Każda uczestniczka zmierzyła się z dwoma trasami. Trasy składały się z wielu przeszkód, przejść wymagających siły i równowagi. Przeszkody  stanowiły wyzwanie dla uczestniczek oraz wymagały skupienia, zaangażowania i wysiłku.  Szaleństwo  jednak sięgnęło zenitu na tak zwanym „wahadle” gdzie uczestniczki zostały wyciągnięte na wysokość 14 metrów po to aby w najmniej spodziewanym momencie zostać puszczone w dół ;)) Wyjazd zakończony został grami i zabawami ruchowymi gdzie nie brakowało okrzyków dopingu i radości.

Szaleństwu nie było by końca, ale niestety … wszystko co dobre szybko się kończy. Serdecznie zachęcamy inne klasy do wyjazdu w to miejsce.  

Klubowe Mistrzostwa Śląska – KINDER + SPORT – mini siatkówka chłopców

Uczniowie klasy sportowej IVa Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku uczestniczyli w klubowych rozgrywkach jako TS Volley Rybnik w mini siatkówce (dwójki)  o Mistrzostwo Śląska – Kinder + Sport – 2014

Rozgrywki rozpoczęły się w listopadzie 2013r. rundą eliminacyjną gdzie grało 55 drużyn z śląskich klubów siatkarskich i zostały zakończone w maju finałem wojewódzkim, do którego awansowała nasza drużyna SP 3 (DOMINIK CZERNY, BARTOSZ PAL, JAKUB HARAZIM)

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze wygrywając grupę półfinałową                             i zakończyli WIELKI FINAŁ WOJEWÓDZKI NA III MIEJSCU i tym samym otrzymali awans do MISTRZOSTW POLSKI, które zostały rozegrane 02-05 lipca 2014r.                       w Drzonkowie.

Na Ogólnopolskim turnieju uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć                               i uczestniczyć w ogromnym przedsięwzięciu sportowym. Po 3 dniach grania gdzie uczestniczyło 48 zespołów z całej POLSKI (z każdego województwa uczestniczyły 3 najlepsze zespoły) młodzi zawodnicy SP 3 zakończyli swoje rozgrywki na 28 miejscu.

To wielki sukces chłopaków. Mieli bardzo udany sezon i to już na początku swojej przygody z siatkówką.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów

Trenerem zespołu jest mgr PIOTR SIKORA

 

Więcej na: http://lzps.pl/fina-kindersport-2014.html

 

PIOTR SIKORA