Klubowe Mistrzostwa Śląska – KINDER + SPORT – mini siatkówka chłopców

Uczniowie klasy sportowej IVa Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku uczestniczyli w klubowych rozgrywkach jako TS Volley Rybnik w mini siatkówce (dwójki)  o Mistrzostwo Śląska – Kinder + Sport – 2014

Rozgrywki rozpoczęły się w listopadzie 2013r. rundą eliminacyjną gdzie grało 55 drużyn z śląskich klubów siatkarskich i zostały zakończone w maju finałem wojewódzkim, do którego awansowała nasza drużyna SP 3 (DOMINIK CZERNY, BARTOSZ PAL, JAKUB HARAZIM)

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze wygrywając grupę półfinałową i zakończyli WIELKI FINAŁ WOJEWÓDZKI NA III MIEJSCU i tym samym otrzymali awans do MISTRZOSTW POLSKI, które zostały rozegrane 02-05 lipca 2014r. w Drzonkowie.

Na Ogólnopolskim turnieju uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć i uczestniczyć w ogromnym przedsięwzięciu sportowym. Po 3 dniach grania gdzie uczestniczyło 48 zespołów z całej POLSKI (z każdego województwa uczestniczyły 3 najlepsze zespoły) młodzi zawodnicy SP 3 zakończyli swoje rozgrywki na 28 miejscu.

To wielki sukces chłopaków. Mieli bardzo udany sezon i to już na początku swojej przygody z siatkówką.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów

Trenerem zespołu jest mgr PIOTR SIKORA

Zobacz galerię:

http://sp3.rybnik.pl/dla-nauczycieli/strony-przedmiotowe/wychowanie-fizyczne/

 

 

About Author

Related posts