Dnia 28 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów dwóch pierwszych klas. Uroczystość wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W uroczystości wziął również udział samorząd szkolny i starsi koledzy z klasy czwartej.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, rozwiązanie zagadek, odgadywanie liter, oraz zaprezentowanie umiejętności sportowych jako dobrej zabawy.
Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasistów”.
Część oficjalna wzbudziła wiele emocji.
Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała pani wicedyrektor mgr Lucyna Korduła.
Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku. Dowodem na to były dyplomy pasowania na ucznia, birety i legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez wychowawców.
Po zakończonej części oficjalnej uczniowie zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

About Author

Related posts