We wtorek, 12 września 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w niecodziennych warsztatach  dotyczących retoryki.

Zajęcia przeprowadził pan Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego, szef drugiej co do wielkości gazety regionalnej w Polsce i największego portalu informacyjnego na Śląsku.

Pan redaktor poruszył problem kultury wypowiedzi w różnych sytuacjach społecznych, zwrócił uwagę na często popełniane błędy językowe, przypomniał też zasady, jakimi powinniśmy kierować się podczas językowego porozumiewania się z ludźmi. Zachęcał uczniów, by na co dzień dbali o kulturę języka, co z pewnością zaprocentuje w ich życiu dorosłym. Retoryka to nie tylko szuka pięknego wysławiania, ale także sztuka świadomego przekazywania swoich myśli i emocji w sposób przejrzysty i zrozumiały.

Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach. Wskazówki przekazane przez pana Marka Twaroga będą wykorzystywać na co dzień, dbając o kulturę wypowiedzi w różnych sytuacjach społecznych.

Warsztaty przeprowadzono w ramach projektu „Z kulturą na co dzień”, realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

zobacz artykuł 1

zobacz artykuł 2

About Author

Related posts