Zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w projekcie edukacyjno-wychowawczym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika

„ Nie tylko 100 laleczek na 100-lecie Niepodległości”

Informacje o projekcie

 

 1. Projekt „ Nie tylko 100 laleczek na 100-lecie Niepodległości” organizowany jest przez Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rybniku przy Piasta 35 we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Konstantego Prusa w Rybniku. Koordynatorami projektu są p. Danuta Sojka oraz p. Karolina Krawczyńska – wychowawczynie SOSW.
 2. Projekt realizowany jest w okresie od 1 października do 8 listopada 2018 r.
 3. Projekt nie jest konkursem, w związku z czym organizator nie przewiduje nagród, a jedynie dyplomy za udział w projekcie.
 4. Projekt został objęty patronatem medialny Dziennika Zachodniego oraz portalu rybnik.naszemiasto.pl

 

Cele projektu

 1. Wspieranie postaw patriotycznych dzieci od najmłodszych lat.
 2. Przybliżenie dzieciom historii związanej z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę.
 3. Zaangażowanie dzieci w organizację lokalnych obchodów z okazji 100- lecia odzyskania Niepodległości.
 4. Propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację plastyczno-techniczną dzieci.
 5. Integracja dzieci podczas obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

Uczestnicy projektu

 1. Uczestnikami projektu są wychowankowie wszystkich przedszkoli oraz uczniowie wszystkich szkół podstawowych na terenie Miasta Rybnik.
 2. W projekcje mogą wziąć udział dzieci nie uczęszczające do przedszkola oraz uczęszczające do placówek przedszkolnych i szkolnych poza miastem Rybnik, o ile dostarczą pracę projektową osobiście w dniu zakończenia projektu w wyznaczonym czasie i na wyznaczone miejsce.

 

Realizacja projektu

 

 1. Projekt przebiegać będzie w dwóch etapach:

I etap– wykonanie przez dzieci laleczek w biało – czerwonych strojach ( białe koszulki, czerwone spódniczki bądź spodnie/spodenki) wg załączonego szablonu – zał. 2 ( z zachowaniem wymiarów, wys. 25 cm +/- 0,5 cm ) oraz dostarczenie ich do organizatora w terminie do dnia 6.11.2018 r. – dotyczy prac wykonywanych przez dzieci z rybnickich placówek. Każda laleczka do nóżki przyczepioną powinna mieć  białą karteczkę z imieniem oraz nazwą szkoły ( np. P5, SP 10, ZSP 2) w kolorze czerwonym .

II etap– wystawienie przygotowanych laleczek podczas obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz wspólnie z dziećmi obecnymi za obchodach „wręczanie” im małych flag Polski, aby następnie utworzyć jak najdłuższą flagę trzymaną przez laleczki. Przemarsz z laleczkami przez miasto

 

Termin i miejsce: 8.11. 2018 r. godz. 10.00    Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

 

 1. Dyplomy za udział w projekcie zostaną przekazane do placówek ( w ilości dostarczonych laleczek), a w przypadku uczestników indywidualnych wręczone przy przekazaniu laleczki.

 

Szablon i instrukcja wykonania

 1. Wytnij szablon ( po liniach przerywanych),  przygotuj wykrój ( 2 x)

 

 1. Zszyj ze sobą oba elementy ( tak, jak linia ciągła)  (prawa strona do prawej i po zszyciu wywróć na drugą stronę, pod jedną ręką zostaw kawałek bez zszycia, aby przewrócić lalkę i wypchać ją).

 

 1. Aby nadać lalce ładny kształt i spowodować, że będzie mięciutka, wypełnij ją kulką silikonową ( wtedy przeszyj ręce i nogi, aby kulki nie wypadały z nich), watą lub skrawkami materiału. Dziurę, która została w boku lalki zaszyj ręcznie.

 

 

Lalka gotowa, teraz trzeba ją trochę upiększyć 🙂

 

 

 1. Nadaj lalce niepowtarzalny wygląd

Spraw, aby lalka miała włosy, piękne oczy i ładnie się uśmiechała. PAMIĘTAJ, ŻE TWOJA LALKA MUSI BYĆ UBRANA NA BIAŁO-CZERWONO ( biała bluzeczka, czerwona spódniczka lub spodnie/spodenki)

 

 

 

szablon laleczka

 

About Author

Related posts