MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ W MINISIATKÓWCE W RAMACH RYBNICKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ DLA KLAS IV i VI

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ W MINISIATKÓWCE W RAMACH RYBNICKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ

DLA KLAS IV i VI

W tym roku szkolnym odbyły się już dwa ważne turnieje dla młodych siatkarzy z całego Rybnika i sąsiednich gmin. Był to dobry sprawdzian dla naszych uczniów, którzy na co dzień trenują siatkówkę w naszej szkole.

W turnieju dla klas VI, który odbył się w październiku, nasz zespół zdobył II miejsce, ulegając tylko w meczu finałowym szkole SP nr 27, po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu. Gościem specjalnym turnieju był olimpijczyk Mariusz Prudel – siatkarz plażowy.

Z kolei nasi najmłodsi siatkarze z klasy IV uczestniczyli w dniu 9 lutego 2017 w G nr 2 w wielkim turnieju minisiatkówki ,,dwójki”, gdzie zgłosiło się 29 zespołów. Trzeba przyznać, ze nasi najmłodsi siatkarze ( trzy zespoły) solidnie trenują i pokazali, że są niepokonani, zdobywając I miejsce (Miłosz Smołka, Oskar Kasza, II miejsce Szymon Gańcorz i Patryk Rybarz) i V miejsce ( Igor Adamik i Sebastian Zerzoń).

Na co dzień uczniowie Ci uczęszczają do klasy sportowej i tym samym mają najlepsze warunki do nauczania podstaw siatkówki.

MISTRZOSTWA RYBNIKA 2016/2017

Chłopaki z klasy IV a i VI a uczestniczą od listopada w Mistrzostwach Rybnika w minisiatkówce – zawody miejskie. Nasza reprezentacja awansowała do IV rundy – finałowej, bez przegranego meczu i będzie w marcu walczyła w wielkim finale, broniąc tytułu Mistrza Rybnika z ubiegłego sezonu. Trenerem zespołu jest Piotr Sikora.

About Author

Related posts