W piątek 06.10.2017r. o godzinie 9:00 odbyło się Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr3. Bohaterami dnia byli uczniowie klas pierwszych. Pierwszoklasistów odwiedziły wesołe duszki, które wprowadziły je w tajniki życia szkolnego. Sprawdziły ich wiedzę  i sprawność fizyczną, wysłuchały wierszyków i piosenek. Uznawszy, że dzieci świetnie poradziły sobie z  zadaniami, duszki poprosiły pana dyrektora, by przyjął trzydziestu sześciu pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr3. Następnie w obecności Dyrektora, nauczycieli, Rodziców oraz zaproszonych gości złożyły one uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Pan Dyrektor, każde dziecko pasowała na ucznia. Dzieci przyjmowały ten symboliczny gest z wielkim przejęciem. Na pamiątkę tej uroczystości pierwszaki otrzymały dyplomy oraz kuferki pełne ciekawych pomocy do nauki i zabawy. Po uroczystości były pamiątkowe zdjęcia,  słodki poczęstunek i wspólna zabawa w klasie.Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

About Author

Related posts