Szkoła Podstawowa nr 3 najlepsza w minisiatkówce!!!!!

Rybnicka Akademia Siatkówki Młodzieżowej będąca pod patronatem prezydenta Rybnika i PZPS kończy trzeci rok swojej działalności. – W Akademii, młodzi siatkarze aż z 18 szkół podstawowych mogą się zmierzyć ze sobą, sprawdzić swoje umiejętności, a najlepsi mogą otrzymać zaproszenie do mistrzowskiej klasy sportowej w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku będącego Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym pod patronatem PZPS

13 kwietnia  – w hali G 2, został rozegrany kolejny turniej, tym razem przeznaczony dla uczniów klas VI. Wzięły w nim udział 22 zespoły z 15 szkół podstawowych, na siatkarskim parkiecie pojawiło się blisko 100 minisiatkarzy.

W zawodach rywalizowały: SP1, SP 3, SP 11, SP Stanowice, SP Szczejkowice, SP Palowice, SP 18, SP 32, SP 34, SP 20, SP 12, SP13, SP 27 SP 1 Jankowice i SP1 Leszczyny.

W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w pięciu grupach systemem „każdy z każdym”, a później dwa najlepsze zespoły z każdej grupy systemem pucharowym walczyły o zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się zespół z SP 3 Rybnik, który w finale wygrał z SP 27 Rybnik. Trzecie miejsce zajął zespół SP 11 Rybnik, który pokonał w decydującym meczu SP 3 (2) Rybnik. Miejsca 5-8 zajęły: SP 12 Rybnik, SP 34 Rybnik, SP Palowice, SP 32 Rybnik.

About Author

Related posts