W dniu 6.10.2014 nasze siatkarki z klas 4a i 5a wraz z opiekunami Karoliną Dzierbicką i Arturem Skupińskim, wybrały się na wycieczkę do Parku Linowego w Radlinie.

Park Linowy LEŚNA PRZYGODA w Radlinie składa się z „Trasy maluch” dla młodszych uczestników,  2 tras na wysokości 7 metrów i dwóch  atrakcji pod nazwą „WAHADŁO” i „POWER FUN”.

Szalony i pełen wrażeń dzień rozpoczęliśmy od zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa, posługiwania się sprzętem asekuracyjnym oraz regulaminem parku linowego. Uczennice chętne i pełne odwagi pokonywały przeszkody a także swoje słabości. Każda uczestniczka zmierzyła się z dwoma trasami. Trasy składały się z wielu przeszkód, przejść wymagających siły i równowagi. Przeszkody  stanowiły wyzwanie dla uczestniczek oraz wymagały skupienia, zaangażowania i wysiłku.  Szaleństwo  jednak sięgnęło zenitu na tak zwanym „wahadle” gdzie uczestniczki zostały wyciągnięte na wysokość 14 metrów po to aby w najmniej spodziewanym momencie zostać puszczone w dół ;)) Wyjazd zakończony został grami i zabawami ruchowymi gdzie nie brakowało okrzyków dopingu i radości.

Szaleństwu nie było by końca, ale niestety … wszystko co dobre szybko się kończy. Serdecznie zachęcamy inne klasy do wyjazdu w to miejsce.  

Zobacz galerię:

http://sp3.rybnik.pl/dla-nauczycieli/strony-przedmiotowe/wychowanie-fizyczne/

About Author

Related posts